Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./

Gyakori kérdések

1. Mikor és hol kell leadni a temetési engedélyt:

A temetés napján szertartás megkezdése előtt kb 20 perccel a temető kápolnájában

2. Ki tartozik a Jézus Szive Plébániához:

Aki lakóhely szerinti illetékességgel rendelkezik,tehát a plébánia területén él.

3. Lehetséges-e a plébániai irodában bankkártyával fizetni:

Nem, az irodában sajnos csak készpénzt tudunk elfogadni.

4. Hol kell elvégezni a jegyesoktatást:

Bármelyik katolikus vagy görög katoliikus papnál elvégezhető, illetve diakónusnál is.

Akik a plébánia területén élnek, elvégezhetik nálunk a jegyesoktatást attól függetlenül,hogy máshol lesz az esküvőjük.

Azok a Párok akiknek itt lesz az esküvőjök

5. A Rácváros és a Jézus Szive Plébániák egybe tartoznak?

Nem! Két egymástól függetlenül müködő plébániáról van szó.

6. Mikor van gyóntatás: Szombat és vasárnap a szentmisék ideje alatt

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna:

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715