Hirdetmények

A Piusz templom búcsúja alkalmából június 11. és június 13. között, pénteken, szombaton és vasárnap az esti szentmiséken tartjuk a Triduumot. A szentmiséket Bíró László püspök úr, Lovász Zsolt plébános, illetve Felföldi László pécsi megyéspüspök mutatja be.
Újraindulnak a Jézus szíve templomban a hétköznapi szentségimádások. hétfőn, szerdán és pénteken 8h és 12h között.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Isten országa titkainak – melyeket az Atya a „kicsiknek”, Krisztus szolgáinak, a nyolc boldogság szegényeinek nyilatkoztatott ki – egyike: a mindennapi eseményekben és minden pillanatban imádkozni. Jó és igazságos azért imádkozni, hogy a béke és az igazság országa a történelem folyamán megvalósuljon; de ugyanilyen fontos, hogy az imádság hassa át az egyszerű, mindennapi helyzeteket. Minden imaforma lehet az a kovász, melyhez az Úr Isten országát hasonlította.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 2660./

Adatkezelési tájékoztató

A honlap első alkalommal történő meglátogatásakor felugró ablakban tájékoztatást kap arról, hogy a honlap meglátogatása esetén a számítógépén és/vagy mobil eszközén süti, illetve webjelző kerül elhelyezésre.

1. Süti és webjelző

A webjelző a honlapon elhelyezett kis méretű, általában észrevehetetlen információ. A webjelzők elhelyezésével a honlapon végzett műveletei követhetők.

A Piusz plébánia olyan sütit/webjelzőt helyez el, amely a böngésző bezárásakor automatikusan törlődik (ún. munkamenet süti).

4. A pius.plebania.hu honlap elhelyezett sütije

Süti neve:  JSESSIONID

Célja: Munkamenet azonosító

Időtartam:  a böngészési folyamat folyamat megkezdésétől annak bezárásáig

A következő helyeken tudhat meg bővebb információt arról, hogy

Miserend

A hatályos járványügyi előírások (2020. november 11.) betartása mellett papjaink a következő helyszíneken és időpontokban tartanak szentmisét:

Piusz templom:

Hétfő - Péntek: 7:15

Szombaton: 18:30

Vasárnap:

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna:

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Hétfő, Kedd, Péntek,

Szombat: 17:45

Vasárnap: 8:00 10:00

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

Személyes ügyintézéskor a járványügyi előírások betartása kötelező.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715