Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./
mariagyud zarandoklatKedves Testvérek!

2022. május 7-én, szombaton - két év után újra - lesz egyházmegyei gyalogos zarándoklat Máriagyűdre. A Piusz plébánia lehetőséget biztosít 12 év feletti fiataljai számára a közös bekapcsolódásra szervezett keretek között. A plébániai fiatalok csoportjára vonatkozó információkat adjuk közre alább a jelentkezési lapot is beleértve.

Gyülekező: május 7-én szombaton 8.00-8.15 között a Nagypostavölgyi út és Bojtár utca sarkán, mely megközeletíthető autóval vagy a Főpályaudvarról 7.45-kor induló 41-es busszal, a Postavölgy felső megállónál leszállva.
Táv: 25 km (6 órányi gyaloglás) földúton

Hazajutás: egyénileg

Felszerelés: egész napra élelem és folyadék, kényelmes réteges ruházat, túrázásra alkalmas cipő, esőkabát, napellenző fejfedő, napvédő szer, kullancs és szúnyogriasztó.

A zarándoklat a 15.00-kor kezdődő püspöki szentmisével ér véget a Máriagyűdi kegytemplom szabadtéri oltáránál, melyre a szülőket, családtagokat is hívjuk.

Kísérők:
Lápossy Péter atya (30/9113548)
Érsek Erika hitoktató (20/3600806)
Nyáriné Bóza Beatrix

További információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Jelentkezési űrlap

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

7:309:30

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna: 

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00 

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

10:30-12:00

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715

+36-20/436-2575

Elektronikus levél:

piuszpecs@gmail.com