Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./

hittan piuszHittanszakkör indul a Piusz templomban

Örömmel tájékoztatjuk a Kedves Szülőket, hogy katolikus hittanszakkört indítunk 3-6. osztályos gyermekeknek a Jézus Szíve Plébánián (Pécs, Pius templom) a 2021-2022-es tanévben.

A szakkört havi egy alkalommal, szombat délelőtt fogjuk megtartani (9.00-12.00-ig, de a kirándulás hosszabb is lehet).

Tervezett programok:
- kirándulás (szülők is jöhetnek)

- társasjátékozás

- kézműveskedés
- adventi, nagyböjti készülődés - keresztút, fény útja
- kiállítás, Székesegyház látogatás, múzeumpedagógiai program
- betlehemezésbe, húsvéti misztériumjátékba bekapcsolódás

Jelentkezni a következő űrlap kitöltésével lehet:

hittanszakkor jenetkezes.qr

Szeretettel várjuk a gyermekeket:

Érsek Erika ( Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) és Dudás Ilona (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) hitoktatók

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

7:309:30

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna: 

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00 

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

10:30-12:00

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715

+36-20/436-2575

Elektronikus levél:

piuszpecs@gmail.com