Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./

Pius templomImahét a családokért

Felföldi László püspök úr a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust követő héten közös imádságra hívja a családokat, egyedülállókat, hívő közösségeket az egyházmegye templomaiba. Ez az imahét 2021.szeptember 13-től 17-ig tart. Ezeken a hétköznapokon nem reggel lesz szentmise, hanem 17.00 órakor, utána rövid szentségimádás és tanúságtétel következik, majd kötetlen beszélgetést tartunk a hittan teremben szerény agapé keretében. Kérjük együtt a Jóisten kegyelmét családjainkra és mindannyiunkra!

Az imahét egyben lelki felkészülés is a 2021. szeptember 18-án megrendezésre kerülő bátai egyházmegyei zarándoklatra. Ezt a zarándoklatot a családokért ajánljuk fel. A püspöki szentmise 15.00 órakor kezdődik Bátán. Utána körmenetet tartanak. A zarándoklatra mindenkit szeretettel várnak.

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

7:309:30

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna: 

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00 

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

10:30-12:00

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715

+36-20/436-2575

Elektronikus levél:

piuszpecs@gmail.com