Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./

vilagmeretu szentsegimadas 320x240

Világméretű szentségimádás

Erdő Péter bíboros és a szeptemberi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust szervező titkárság meghívására június 5-én, Úrnapja ünnepének szombatján –  immár nyolcadik alkalommal –  ismét több tízezren dicsőítették együtt az Oltáriszentségben jelen lévő Krisztust. A kezdeményezéshez Európa szinte minden országa csatlakozott, összesen 78 országból, 1767 helyszínről kapcsolódtak be világszerte.

A Pécsi Egyházmegyében is több helyen tartottak szentségimádást, köztük 19 plébánia online is regisztrált a https://corpusdomini.iec2020.hu oldalon, illetve otthonaikból is kapcsolódtak be hívek az imaláncba.

A pécsi Jézus Szíve (Piusz) templomban szombaton este negyed hatkor kezdődött az adoráció gitáros énekekkel, csenddel és elmélkedésekkel a plébániai közösség zenész családjainak vezetésével. A szentségimádást szentmise követte, melyet Dr. Kvanduk Frigyes plébános celebrált.

Hétfőtől (június 7.) újraindul a Piusz templomban a szentségimádás hétfőn, szerdán és pénteken 8h-tól 12h-ig.

A teljes közlemény itt olvasható

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna:

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715