Hirdetmények

Családi, hittanos kirándulást hirdettek meg a Jézus Szíve és a Rácvárosi plébánia hitoktatói szombatra (2022. május 28.) a Kis rétre. Minden családot szeretettel várnak. Gyülekező a Dömörkapunál, indulás 9:30-kor.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Nincs bűn, bármilyen súlyos legyen is, amit a szent Egyház nem bocsáthatna meg. „Nincs senki, bármilyen gonosz vagy bűnös legyen is, aki nem remélhetné biztonsággal a bűnbocsánatot, ha tévelygéseit őszintén bánja.” Krisztus, aki minden emberért meghalt, azt akarja, hogy Egyházában a bűnbocsánat kapui mindig nyitva legyenek azok előtt, akik visszatérnek a bűnből.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 982./

Jezus Szive szobor 01kA Pécsi Egyházmegye területén, tekintettel az állami előírások szigorodására, a szakmai testületek ajánlására, valamint számos paptestvér és hívő kérésére, 2021. november 8-tól visszavonásig az alábbi rendelkezések lépnek életbe.

1. Templomainkban és zárt helyiségekben tartott rendezvényeken használjunk orrot és szájat eltakaró maszkot.
2. Áldoztatáskor minden áldoztatónak maszkot kell viselnie és áldoztatás előtt fertőtlenítenie kell a kezét; az áldoztatás csak kézbe történhet.
3. A kézfogásokat a liturgiában mellőzzük.
4. A szenteltvíztartókat ürítsük ki, a bejáratoknál helyezzünk ki kézfertőtlenítőket
5. Aki felső légúti betegség tüneteit észleli magán (orrfolyás, tüsszögés, köhögés) ne menjen templomba és közösségbe. Ebben az esetben, mint minden betegség esetében, a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentés érvényes.

Imádkozzunk továbbra is a Mindenható Istenhez ajárvány elmúlásáért, és kérjük buzgón a Boldogságos Szűz Mária, Szent Péter apostol és Szent Mór püspök közbenjárását.

Pécs, 2021. november 5.

Felföldi László
megyéspüspök

A rendelkezésről szóló pdf letöltése.

Miserend

Piusz templom:

Hétköznap: 7:15

Vasárnap:

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna:

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Vasárnap: 8:00 10:00

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715