Hirdetmények

A Piusz templom búcsúja alkalmából június 11. és június 13. között, pénteken, szombaton és vasárnap az esti szentmiséken tartjuk a Triduumot. A szentmiséket Bíró László püspök úr, Lovász Zsolt plébános, illetve Felföldi László pécsi megyéspüspök mutatja be.
Újraindulnak a Jézus szíve templomban a hétköznapi szentségimádások. hétfőn, szerdán és pénteken 8h és 12h között.

Képes hírek

Piusz-templom-01p.JPG
Templomunk
22.het-03k.JPG
Teremtésvédelmi év
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg
Szent Mónika közösség

A hét idézete

Isten országa titkainak – melyeket az Atya a „kicsiknek”, Krisztus szolgáinak, a nyolc boldogság szegényeinek nyilatkoztatott ki – egyike: a mindennapi eseményekben és minden pillanatban imádkozni. Jó és igazságos azért imádkozni, hogy a béke és az igazság országa a történelem folyamán megvalósuljon; de ugyanilyen fontos, hogy az imádság hassa át az egyszerű, mindennapi helyzeteket. Minden imaforma lehet az a kovász, melyhez az Úr Isten országát hasonlította.
/Katolikus Egyház Katekizmusa, 2660./
Szt Moniika kozosseg ot k Szent Mónika közösség találkozója
A járvány, a korlátok hosszú hónapokra elzárták a közösségünket az imaóráktól és a találkozásoktól. Ebben az évben elmaradtak az országos találkozók is.

Ezért különösen nagy öröm volt számunkra, hogy július 15-én

a bonyhádi Szent Mónika közösség meghívott bennünket a 10 éves évfordulójuk megünneplésére.
Szentségimádással kezdődött, melyet országos lelkivezetőnk, Kürtösi Krisztián bátaszéki plébános atya tartott, ő mutatta be a szentmisét is, Wigand István plébános atyával,  Erb József atyával és Molnár Erik atyával együtt.
Mise után agapéval kedveskedtek nekünk a bonyhádi édesanyák.
Egy különös, élő közösséget ismertünk meg egészen közelről. Emlékezetes nap volt. Jó volt együtt lenni, találkozni, imádkozni, beszélgetni, örülni egymásnak.

Hálásan köszönjük a bonyhádi Szent Mónika közösségnek.

Sedlákné S. Xénia

További képek a találkozóról:

Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_02.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_03.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_01.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_07.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_04.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_06.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_05.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_08.jpg
Szt_Moniika_kozosseg_ot_2020_09.jpg

Miserend

A hatályos járványügyi előírások (2020. november 11.) betartása mellett papjaink a következő helyszíneken és időpontokban tartanak szentmisét:

Piusz templom:

Hétfő - Péntek: 7:15

Szombaton: 18:30

Vasárnap:

11:00  | 18:30

Donátusi kápolna:

Vasárnap: 11:00

Rácvárosi templom:

Hétfő, Kedd, Péntek,

Szombat: 17:45

Vasárnap: 8:00 10:00

Magyarürög:

Vasárnap: 9:15

Hivatali idő

Hétfőtől péntekig:

Ettől eltérő időpontra előzetes bejelentkezés szükséges.

Személyes ügyintézéskor a járványügyi előírások betartása kötelező.

A plébánia-hivatal a Jézus Szíve (Piusz) templom (7624 Pécs, Ifjúság útja 8.) sekrestyéjében (megközelíthető a templom főbejáratán keresztül, a főloltártól balra) az alábbiak szerint tart nyitva (helyben csak készpénzes fizetésre van mód)

Telefonszám:

72/314-715