Plébániai hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Új káplánjaink bemutatkozása - Csigi Péter

CsigiP2015Csigi Péternek hívnak. 2015 augusztusától dolgozom segédlelkészként e plébánián. Káplántársamhoz hasonlóan Szekszárdról származom. 2008-ban szenteltek pappá. Előtte Pécsett végeztem a teológiát, valamint a bölcsészkaron, a szomszédban latin tanári oklevelet is szereztem. Először a Pécsi Egyházmegye különböző plébániáin szolgáltam, többek között Pécsett a Kertvárosban, majd 2011-től a King’s College London-ban folytattam doktori tanulmányokat, miközben egy angol plébánián laktam és dolgoztam. Örömmel érkeztem vissza oda, ahová öt évig egyetemre jártam, és ahová sok emlék fűz. Egy ideje rendszeresen olvashatók írásaim a Pécsi Egyházmegye honlapján a Vadfüge (http://pecsiegyhazmegye.hu/aktualis/vadfuge) rovatban. Szívesen állok rendelkezésre a szentmisék után a templom bejáratánál, vagy egyéni megbeszélés alapján, és ha valaki úgy kívánja, angolul is.