Plébániai hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Kórus és orgonakoncert

DSCF5394 kicsiA dán nemzetiségű BRAHETROLLEBORGKORET szerepel

Kristen Møller Jensen, karnagy és Tina Christiansen, orgonaművész közreműködésével .

PIUSZ TEMPLOM

szeptember 29. kedd 20:00

BrahetrolleborgkoretA kórust 1961-ben alapították. 23 énekesből áll. Igen intenzív és ambiciózus évek állnak mögöttük. Sok belföldi koncertet adtak és számos külföldi turnén vettek részt, ahol a hagyományos és kortárs dán zenét is szerepeltettek a repertoárban. 2013-ban szervezett körútjukon Berlinben a Paul Gerhard Egyházmegyében és a katolikus egyház Szent Ludwig a Berlin központjában adtak koncertet. Korábbi útjaik között szerepelt Verona (Festival Corale Verona Garda Estate 2011), Svédország, Finnország, Magyarország, Wales, Anglia, Dél-Schleswig, Hessen, Róma, Toszkána / Umbria, Erdély, Lengyelország és Elzász.

Kirsten Møller Jensen, aki 1975 óta vezeti a kórust képzett zenetanár. Végzettségét a Danmarks Lærerhøjskole -ban szerezte, valamint tanulmányokat végzett Zeneakadémia kecskeméti Kodály Intézetének karvezető szakát is.

A kórus honlapja: www.brahetrolleborgkoret.dk