Plébániai hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Hitünkről – a művészetek nyelvén

muveszetEzúton is felhívjuk a testvérek figyelmét Dobos László nagyszerű előadássorozatára, mely a Pius templom hittantermében hétfőnként hangzik el (tanév eleje óta). Az évezredes keresztény európai művészet nagy alkotásain és művészegyéniségein keresztül egyfajta tanúságtételt kapunk. Ez a szellemi kaland hitünket is erősíti.

A következő előadás "AZ ISTEN UTÁNI VÁGYAKOZÁSRÓL" címmel március 3-án lesz, Pierre de la Rue, Heinrich Schütz, Eugéne Delacroix, Antonio Puccinelli, Evelin de Morgan, Eduard Bendemann, Julius Schnorr von Carolsfeld, Ady Endre, Felix Mendelssohn Bartholdy, Henry Purcell műveiből válogatva.

 A teljes sorozat pontos programja itt látható:

 hitunkrol plakat kicsi