Egyházi hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Ferenc pápa február 12-én találkozik Kirill pátriárkával Kubában

AP3292705 ArticoloA Szentszék és a Moszkvai Pátriárkátus örömmel jelenti be, hogy Isten kegyelméből Ferenc pápa és Kirill, Moszkva és egész Oroszország pátriárkája február 12-én találkoznak. A találkozóra Kubában kerül sor, ahol a pápa megáll Mexikóba vezető útja során és ahol a pátriárka hivatalos látogatást tesz. A Szentatya és a pátriárka négyszemközti megbeszélést tart a havannai nemzetközi repülőtéren (José Marti), amelyet egy közös nyilatkozat aláírásával zárnak.

A két egyház közötti kapcsolatok fontos állomását jelenti

Hosszú előkészület előzte meg a katolikus egyház és az orosz ortodox egyház vezetőjének találkozóját, amely a történelem során az első és a két egyház közötti kapcsolatok fontos állomását jelenti. A Szentszék és a Moszkvai Pátriárkátus annak a kívánságának ad hangot, hogy ez a remény jele lesz minden jóakaratú ember számára. Minden keresztényt arra hívnak, buzgón imádkozzon azért, hogy Isten megáldja ezt a találkozót, hogy jó gyümölcsöket hozzon – olvasható a Szentszék és a Moszkvai Pátriárkátus közösen kiadott közleményében.

(sv) - Vatikáni Rádió