Egyházi hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

A család keresztény erkölcsi szemmel II.

csaladKonferencia Pécsett a Nagy Lajos Gimnáziumban

2015. november 6. 10:00 - 16:00

A program választ kíván adni a kor legnagyobb kihívására Család témakörben. Mint tudjuk, püspöki szinódus van 2015. október 4. és 25. között a Vatikánban. Témája „A család hivatása és küldetése az egyházban és a mai világban” címmel. Programunkkal irányt és segítséget szeretnénk mutatni ebben a fontos "intézményben" Magyarországon és az Európai Unió országainak.

A Templárius Alapítvány a szervezet fenntarthatósága érdekében Athanasius Schneider püspök hatására és útmutatásai szerint olyan konferenciát szervez Budapesten és Pécsett a CSALÁDRÓL, az egyház örök tanításáról a házasság és a tisztaság kérdésében, amelyekre elsősorban fiatalokat és házaspárokat hívunk meg. Meg kell mutatnunk a tisztaságban való élet szépségét, a keresztény házasság és család szépségét, a kereszt és az áldozat nagy értékét az életünkben. Még gyakrabban kell a szenteket és követésre mintát adó embereket példaképnek állítani, akik megmutatták, hogy noha a test ugyanolyan kísértéseitől szenvedtek, a pogány világnak ugyanazt az ellenségeskedését és gúnyát viselték el, mégis Krisztus kegyelmével boldog életet éltek tisztaságban, keresztény házasságban és családban. A neopogány világban velünk élő kortársainknak meg kell mutatnunk és hirdetnünk kell a krisztusi tanítás megszabadító Jó Hírét: hogy Isten parancsolatai okosak és szépek.
Ma Magyarország és az Európai Unió mély erkölcsi válságban és sötétségben van. Ehhez kíván útmutatást és segítséget nyújtani a Templomos Lovagrend civilszervezete, a Templárius Alapítvány.

Tisztelettel és szeretettel meghívjuk Önt, kedves családját, munkatársait és kedves ismerőseit "A család keresztény erkölcsi szemmel II." című konferenciánkra.

Megnyitó

- Fővédnöki köszöntés:
Bíró László katolikus tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense

- Védnöki üdvözlés és előadás
Dr. Surján László:
A család egészségünk és nemzetük védője

- José Antonio Ureta (Tradition, Family, and Property tagja, kutató, író – Párizs):
A család apokalipszisa az Európai Unióban

SZÜNET

Előadások:

- Böjte Csaba OFM ferences rendi szerzetes:
A családba költöző Isten

- Kovács Ervin Gellért OPraem premontrei szerzetes:
A felbonthatatlan, termékeny szentségi házasság, mint a boldog családi élet alapja

- Klacsán Gábor ügyvezető igazgató, Miga Film Kreatív Reklámügynökség Kft.:
Kitörési pontok a helyi, illetve térségi kommunikációban

- Dr. Szarvák Tibor szociológus (Szolnok):
Értékek ingája
Magyar fiatalok kapcsolata a hittel és a családdal kapcsolatos értékekkel

- Illéssy Mátyás plébános, Összefogás a Magyar Családokért Egyesület elnöke (Százhalombatta):
A család a keresztény erkölcs szemével

- dom.Várszegi Csaba, a Templomos Lovagrend Magyarországi Praeceptoria preceptora, édesapa:
A család hite a kereszténység jövője

KONFERENCIA ZÁRÁS, ÉRTÉKELÉS

Megjelenésére feltétlenül számítunk.

Kiemelt médiatámogató: Miga Film Kreatív Reklámügynökség Kft.

A programot a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) támogatja.
(pályázati azonosító: NEA-MA-15-SZ-0753)

MEGHÍVÓ - A család keresztény erkölcsi szemmel II. c. konferenciára