Egyházi hírek
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Az egyház lényege a misszió

Szent-Arnold-JanssenA hálaadó misziós délutánon P. Burbela Gergely SVD a magyar verbita rendtartomány tartományfőnöke beszélt hálával és örömmel visszatekintve a verbita rend történetére és a rend magyarországi letelepedésére, amelyből sok gyümölcs származott. Majd P. Benvin Sebastian SVD a Pápai Missziós Művek magyarországi igazgatója tartott buzdítást melynek a címbeli gondolat volt a középpontjában.

Ezen az alkalmon is újra megtapasztalhattunk energikus beszédstílusát, mellyel nyomatékot adott fontos mondandójának. Részünk lehetett a testvérek gitárral és dobokkal kísért, a világ minden tájáról származó énekeiben megélni az örömöt velük együtt. Végül püspök atya osztotta meg gondolatait a misszió kulcs fontosságáról az öröm átadásáról, kitérve az egyházmegye missziós helyzetére is. Azt gondolom, hogy akik ott tudtunk lenni, osztoztunk az örömben és reméljük, hogy a buzdításból ragadt is ránk valami. Hogy jobban emlékezhessünk az eseményre készült egy kis képgaléria is.