Ige
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

Abbé Pierre

Bár Magyarországon igen kevéssé ismert, hazájában -  a közvéleménykutatások szerint - Abbé Pierre hosszú évek óta a legnépszerűbb franciák élmezőnyében szerepel, De Gaulle tábornok és Marie Curie utánminden idők harmadik legjelentősebb francia személyiségének választották. Népszerűbb, mint Jean-Paul Belmondo, a legendás Cousteau kapitány, vagy akár Zinadine Zidane. A "Vox Populi" már életében kanonizálta, így válhatott a mai francia társadalom szentjévé.

 

Gazdag életpályája óriási távolságokat ível át: tehetős lyoni polgárcsalád gyermeke, aki lemondva összes világi javairól a legnyomorultabbak, a legkiszolgáltatottabbak mellé áll; pappá szentelése után nem sokkal ellenállóként részt vesz a második világháborúban, üldözötteket bújtat és szöktet át a határon; képviselővé és a Világkonföderáció alelnökévé választják, ugyanakkor koldulásból próbálja összegyűjtögetni az éppen megalakuló Emmausz közösség mindennapi betevő falatját.