Ifjúsági hitélet
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

72 óra kompromisszumok nélkül

72ora fbNem tétlenkedett az egyetemista hittan csoport. Battonyai János káplánunkkal együtt részt vettek a "72 óra kompromisszumok nélkül" akcióban és segítettek rendbe tenni a patacsi temető elgazosodott területét.

A 72 óra kompromisszum nélkül egy szociális önkéntes akció, amelyet a három történelmi keresztény egyház szervez. Az akció Magyarország fiatalságát hívja közös összefogásra, hogy együtt tegyünk másokért, környezetünkért. Országszerte fiatalok kisebb-nagyobb csoportjai három napon, azaz 72 órán keresztül teljesítenek közhasznú feladatokat: intézmények, játszóterek felújítása, erdőtakarítás, szociális segítségnyújtás, kulturális műsorok szervezése különböző közösségeknek (fogyatékkal élők, idősek stb.). Az akcióról a http://www.72ora.hu/ lappon lehet olvasni.

Az együtt töltött idő bizonyára építette a közösséget is. Az eseményről készült képeket a galériában lehet megtekinteni.

Legújabb képek (minden képért kattits: Plébániánk->Képgaléria)