Gyermek hitoktatás
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

„ÉDENKERT” napközis hittantábor 2017

edenkert2017kicsi2017.06.19-23-ig tartó napközis hittantáborunk a pécsi Családok Házában kapott helyet. A Pius templom hitoktatói 30 alsós gyermek számára szervezték a programokat a teremtés témakörére felfűzve.

Megismerkedtünk a teremtés történetével, felfedeztük a teremtett világ szépségeit mecseki kirándulásunk és a Természettudományi Múzeumban történt látogatásunk során, virágot ültettünk, természetes anyagokból alkottunk egy hagyományőrző kézműves segítségével, érzékenyítő programmal átéltük, milyen jó, hogy láthatjuk, hallhatjuk is az Istentől megalkotott világ szépségeit és csodáit. Mindemellett egyre jobban át is éreztük felelősségünket a teremtett világ iránt. A reggeli napindító mesék, énekek, a sok színes program, játék és vidámság után a kánikulában elmaradhatatlan vízipisztolyos vízicsaták tették fel együtt töltött napjainkra a koronát. A tábor végén közös szentmisében adtunk hálát Istennek a teremtett világért és az elmúlt hét minden öröméért.

KÉPGALÉRIA

Legújabb képek (minden képért kattits: Plébániánk->Képgaléria)