Gyermek hitoktatás
Pius profil k
Jézus Szíve Plébánia Pécs

"Jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok" /Mt 11,28/

VERBITA – MISSZIÓS TÁBOR KŐSZEG 2016

verbitaBeszámoló

A pécsi Jézus Szíve plébánia – Rácvárosi plébánia területéről az idei nyáron 7 gyermek vett részt, a Verbita missziós szerzetesek által szervezet gyermek táborban. A tábort július 4. - július 9. között szervezték a gyönyörű környezetben lévő Szent Imre Missziós- és Lelkigyakorlatos házban és annak ifjúsági szállásán, Kőszegen.

 

A tábor mottója:

"A felebaráti szeretet legnagyobb cselekedete
az Evangélium hirdetése."

A tábor témája az irgalmasság köré szerveződött.

Az ország több területéről érkeztek gyermekek, így új ismeretségek, barátságok szövődhettek. Csoportokba szerveződtek és a vezető irányításával sok színes, változatos élményben volt részük. Mindennap szentmisén vettek részt a szabadtéri oltárnál. Kirándultak, akadályversenyen vettek részt, sportoltak a „mini olimpián”, kézműveskedtek, „Angelico”-val rajzoltak, bibliai történeteket néztek, tábortűz volt. Pantomin-, ének-, tánccsoportokban műsorral készültek a záró estre. Az őrangyalok egész héten mindenkire vigyáztak!

A verbita atyákkal együtt nagyon sok vidámságban, játékban, kacagásban volt részük.

Ez volt, ez volt, ezfantasztikusan jó volt!”

Pécs, 2016.

Képek a táborról a galériában

Legújabb képek (minden képért kattits: Plébániánk->Képgaléria)