Gyermek hitoktatás

Gyermek hitoktatás

Hittanos őszi kirándulás a Kis-réten!

kirándulásSzeretettel várunk kicsiket, nagyokat, a család minden korosztályát 2019. október 19-én!
- Gyülekező: 8.45-9-ig. Dömörkapu parkolója!
- 34-es busz (vasút) főpályaudvarról 8.35-kor indul.
4 kocsi állásról. Dömörkapu a végállomása.
- Kis-réten különféle szabad és kötetlen testi, lelki, szellemi (és nem szellemes :) ) játékok, vetélkedők lesznek! Itt van lehetőség megismerkedni másokkal, szalonnát sütni, étkezni. Tovább megyünk 12kor a
- Kantavárhoz és a Kantavári forráshoz. Itt kisebb pihenő után visszaindulunk Kisrétre ahol kb. 14-kor Erik Atya szabadtéri misét tart. A táv nem hosszú kb. 1,5 és 2 km., plusz vissza. Aki elfárad vagy egyéb okok miatt nem szeretne eljönni a Kantavárhoz azok természetesen megvárhatnak minket a Kisréten.
- A busz 15 kor és 17 kor indul vissza, de a helyszínen pontosan megtudjuk majd nézni.
-Az időjárásnak megfelelően öltözködjünk. Enni-innivalóról mindenki maga gondoskodjon.
Eső esetén a Piusz templomban 9-12-ig kézműveskedés lesz a gyerekeknek.
Köszönettel: Piuszos hitoktatók

Bármilyen infó: Dudás Ilona 30/213-9547 hitoktató

Veni Sancte szentmise

iskolatáskaSzeretettel várjuk a diákokat, a gyermekeket és a családokat 2019. szeptember 15-én 9.30-kor kezdődő évnyitó (Veni Sancte) szentmisére.

Lehet hozni iskolatáskákat, tanszereket is, hogy Isten áldását kérjük rájuk.

Húsvéti kézműves foglalkozás 2019

A húsvéti kézműves foglalkozásról készült képek a Galérában megtekinthetők.

KEDVES SZÜLŐK ÉS GYEREKEK!

gyereksereg

Húsvéti kézműves foglalkozásra és Keresztútra hívjuk a gyermekeket és szüleiket 2019. március 30-án, szombaton délelőtt 9-12 óráig a Piusz templom (Pécs, Ifjúság u. 8.) hittantermébe. ( A hittanterem a templomon keresztülhaladva a sekrestye mögött található.) A kézműves foglalkozás keretén belül különböző húsvéti díszeket, kellékeket készítünk. Kérjük, hogy mindenki hozzon magával tolltartót és színes ceruzákat!

A kézműves foglalkozás után 11.30-kor közös keresztutat végzünk a templomban a gyerekekkel. Mindenkit szeretettel várunk!

Üdvözlettel: A Piusz templom hitoktatói

Hittanos lelki nap december 8.

adventi kicsiDecember 8-án lelki napot tartottunk hitttanosainknak és szüleiknek. Az eseményről készült fotókat megtekinthetik ITT a galériában.

NOÉ ÉS BARÁTAI ÉS EMMÁNUEL NAPKÖZIS HITTANTÁBOROK

Mindkét nyári napközis hittantáborunk a Jézus Szíve, a Rácvárosi és a Szent Ferenc Plébánia, valamint a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesülete együttműködésével valósult meg Pécs belvárosában, a Családok Házában.  Június utolsó két hetében 33 illetve 32 gyermek vett részt a 7-13 éves korosztályból. Az első táborban Noé története és Isten gondviselő szeretete volt a témánk, míg a másodikban a mindig velünk lévő Úr Jézusra figyeltünk, a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való előkészület jegyében. A lelki programok (reggeli áhítatok, padlóképes foglalkozás, szentmise, szentségimádás) mellett sok játék, vetélkedő, kézműves tevékenységek szerepeltek kínálatunkban. Nagy élmény volt mindnyájunk számára, hogy ellátogattunk az Állatkertbe, felfedeztük a Székesegyház rejtett titkait és kirándulást tettünk a pálos szerzetesekhez is. Középiskolás és egyetemista segítőinknek is köszönhetően sok-sok vidámságban volt részünk, új barátokkal és sok szép élménnyel gazdagodtunk.

KÉPGALÉRIA

Legújabb képek (minden képért kattits: Plébániánk->Képgaléria)