Plébániai hírek

Plébániai hírek

Hálaadás 10 évért

Csigi Peter 10 ev.jpgCsigi Péter atyát 2008-ban szentelték pappá. Május 18-án, pénteken este a fél 7-es misében ad hálát az elmúlt tíz év szolgálatáért évfolyamtársaival és egykori elöljáróikkal együtt a Pius-templomban. Itt lesz Máger Róbert (Pécs), Menyhárt János (Szurdokpüspöki) és Retkes Zsolt (Kalocsa), illetve Dohány Zoltán, Kajtár Edvárd és Kvanduk Frigyes atyák. Mindenkit szeretettel látnak.

Hirdetések

Mária Jézussal 300Április 30 és május 1-én templomunkban nem lesz szentségimádás és a hivatali ügyintézés is szünetel.
Május hónap lévén a litániák május 2-án szerdától egészen a hónap végéig hétfőtől csütörtökig 17.00 órakor kezdődnek. Pénteken 18.00 órakor, szombaton és vasárnap nincs litánia.
Május 1-től a esti szentmisék (péntek,szombat,vasárnap) este 18.30 órakor kezdődnek (nyári rend).

Brenner János boldoggá avatása - Szombathely, 2018. május 1.

brenner-janosAki szeretne a eljutni a boldoggá avatás ünnepére Szombathelyre az jelentkezzen a Pius templom sekrestyéjében minél hamarabb. Segíteni fogunk, hogy lehetőség szerint buszhoz jussanak a jelentkezők.

HÚSVÉT HÉTFŐ

ures sir 300Húsvét hétfőn a Piusz templomban nem lesz 9:30-as diákmise. Tehát szentmisék 7:30, 11:00 és 18:00 órakor kezdődnek. A Donátusi kápolnában nem lesz szentmise.

Nagyheti szertartások

KrisztusA Piusz templomban március 26-tól április 4-ig nem lesz szentségimádás. Nagycsütörtökön, pénteken és szombaton a szertartások 18:00-kor kezdődnek. Nagycsütörtökön reggel nincsen szentmise. Nagypénteken reggel 8:00-kor keresztutat járunk. Húsvét vasárnap ünnepi miserend lesz. [7.30, 9:30 (diák), 11.00, 18.00] Nagyszombaton nem lesz angol nyelvű szentmise.

English Mass Every Saturday at 5pm

Pius profil kSeeing the growing popularity of the English services and taking into consideration the demands of many, we are glad to announce that there will be a Catholic service in English in Pius Church on each Saturday at 5pm during term-time. This service will be a vigil Mass with the same texts as the following Sunday. In this way, the Sunday obligation can be fulfilled with this Mass.
This week marks the beginning of Lent, the church’s 40-day-long preparation for Easter, so we’ll start the service with the imposition of ashes this Saturday. We are looking forward to seeing you at Sacred Heart Church on 17 February and on any Saturday evening onwards.