Miserend változás

harangAugusztus 20-ig nem lesz 9:30 -kor szentmise a Piusz templomban.

Máriagyűdi gyalogos zarándoklat (2017)

zarandoklat1A máriagyűdi gyalogos zarándoklat évek óta kiemelt esemény a Pécsi Egyházmegyében. 2017. május 13-án kilencedik alkalommal vehetnek részt a hívek a zarándoklaton, amelyet az egyházmegye közelmúltban alakult pasztorális irodája szervez. A szervezők abban a biztos hitben hívnak mindenkit, hogy a megfogalmazott felajánlások, imák, kérések újra és újra meghallgatásra találnak.

További információk a Pécsi Egyházmegye oldalán.

Változik a szentmisék rendje

harangMájus 1-től nyári miserend következik, tehát a Piusz templomban a péntek, szombat és vasárnap esti szentmisék 18:30 -kor kezdődnek.

Húsvét

kereszt

A szent napokon (Nagycsütörtök, Nagypéntek, Nagyszombat) a szertartások 18:00 órakor kezdődnek.

Nagycsütörtök: Az esti szertartás után szentségimádást tartunk.

Nagypéntek: Reggel 08:00 órakor keresztút-ájtatosság lesz a Piusz templomban.

Nagyszombat: A szertartást a szokásos körmenettel zárjuk.

Húsvét vasárnapja: Ünnepi miserendet tartunk.

Húsvét hétfője: Szentmisék: 7:30,11:00,18:00 órakor, de 09:30-kor a diákmise elmarad!

A Szent sír látogatásának ideje nagyszombat reggel 9:00 - 12:00 -ig.

Hirdetések

hamvazkodasMárcius 1-én Hamvazószerdán a Piusz templomban 7:15-kor és 18:00 órakor kezdődnek a szentmisék.

Nagyböjt péntekjein este 17:30-kor kezdődnek a keresztúti ájtatosságok.

Jegyesoktatás

szentségi házasságA plébánián idén is tartunk csoportos jegyesoktatást. Kérjük, hogy akik ebben az évben készülnek szentségi házasságot kötni, azok mihamarabb jelentkezzenek a plébánia hivatalban, hogy összeállíthassuk a csoportot és az alkalmak elkezdődhessenek! Kérjük azokat, akik környezetükben tudnak ilyen párokról, hívják fel figyelmüket a jelentkezésre!