Máriagyűdi gyalogos zarándoklat (2017)

zarandoklat1A máriagyűdi gyalogos zarándoklat évek óta kiemelt esemény a Pécsi Egyházmegyében. 2017. május 13-án kilencedik alkalommal vehetnek részt a hívek a zarándoklaton, amelyet az egyházmegye közelmúltban alakult pasztorális irodája szervez. A szervezők abban a biztos hitben hívnak mindenkit, hogy a megfogalmazott felajánlások, imák, kérések újra és újra meghallgatásra találnak.

További információk a Pécsi Egyházmegye oldalán.

Változik a szentmisék rendje

harangMájus 1-től nyári miserend következik, tehát a Piusz templomban a péntek, szombat és vasárnap esti szentmisék 18:30 -kor kezdődnek.

Húsvét

kereszt

A szent napokon (Nagycsütörtök, Nagypéntek, Nagyszombat) a szertartások 18:00 órakor kezdődnek.

Nagycsütörtök: Az esti szertartás után szentségimádást tartunk.

Nagypéntek: Reggel 08:00 órakor keresztút-ájtatosság lesz a Piusz templomban.

Nagyszombat: A szertartást a szokásos körmenettel zárjuk.

Húsvét vasárnapja: Ünnepi miserendet tartunk.

Húsvét hétfője: Szentmisék: 7:30,11:00,18:00 órakor, de 09:30-kor a diákmise elmarad!

A Szent sír látogatásának ideje nagyszombat reggel 9:00 - 12:00 -ig.

Hirdetések

hamvazkodasMárcius 1-én Hamvazószerdán a Piusz templomban 7:15-kor és 18:00 órakor kezdődnek a szentmisék.

Nagyböjt péntekjein este 17:30-kor kezdődnek a keresztúti ájtatosságok.

Jegyesoktatás

szentségi házasságA plébánián idén is tartunk csoportos jegyesoktatást. Kérjük, hogy akik ebben az évben készülnek szentségi házasságot kötni, azok mihamarabb jelentkezzenek a plébánia hivatalban, hogy összeállíthassuk a csoportot és az alkalmak elkezdődhessenek! Kérjük azokat, akik környezetükben tudnak ilyen párokról, hívják fel figyelmüket a jelentkezésre!

Vízkereszt ünnepe

k vizkeresztPénteken Vízkereszt, parancsolt ünnep. Szentmisék ezen a napon a Piusz templomban: 7:15, 18:00.

Hétfőtől újra van szentségimádás a Piusz Templom kápolnájában.

Vízkeresztet január 6-án ünnepli a katolikus egyház parancsolt ünnepként. Az epifánia néven is ismert vízkereszt Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe. A magyar vízkereszt elnevezés az ilyenkor hagyományosan végzett vízszentelésből eredeztethető.