Christmas Carol - Angol karácsony

171208 piusz-betlehem-alap A4-4-480x679Ünnepeljük együtt Jézus születését angol módra. Az angolszász országokban nagy népszerűségnek örvendő Christmas Carol szertartásban hagyományos, vidám karácsonyi énekek és a Bibliából jól ismert szakaszok váltják egymást. Utána pedig jól esik a forralt bor és bejgli a hittanteremben. Szeretettel várjuk az angolul beszélőket vagy tanulókat, de nagy élmény lehet annak is, aki szeretné megtudni, hogy ünneplik a britek a karácsonyt.

18 December 2017, 6pm

Szent Miklós püspökre emlékeztünk

20171210 115142kkGyerekek nagy örömére ajándékokkal érkezett "Mikulás", azaz Szent Miklós püspök idén is a plébánia templomaiba, kápolnáiba, így Donátusba is. Sorra kérdezgette is a gyerekeket szokás szerint:

- No, és tudjátok-e gyerekek, hogy hívnak engem?

- Gábor! Hangzott a realisztikus válasz... Erre a felnőttek is igen megélénkültek :)

Képek a GALÉRIÁBAN.

Ételosztás 2017. december 16-án

etelosztas2017.dec.16-án (szombaton) 11.30-tól ételosztás lesz a Pécs Jézus Szíve (Piusz templom) parkolójában. Szeretettel várjuk a rászoruló testvéreket, embertársainkat.

Tartós és száraz élelmiszer gyűjtés a rászorulóknak

tartos elemiszerAdvent ideje alatt egész Karácsonyig tartós és száraz élelmiszergyűjtést tartunk a rászorulók javára.
Az adományok leadhatóak a sekrestyében, hivatali időben (hétfőtől-péntekig 9.30-12.00 és délután 17.00-18.00-ig.

Roráte szentmisék a Pius templomban - 2017

rorateAz adventi időszakban idén is lesznek roráte szentmisék a Pius templomban fél hét órai kezdettel (szombaton is). Első alkalom december 4-én (hétfő) reggel. Szeretettel várjuk a megújulni vágyó testvéreket! Ebben az időszakban nincs reggel 7.15-kor szentmise.

Szombaton reggel a szentmisét követően szerény agapéval várjuk a hittanteremben azokat, akik szánnak még egy kis időt egy reggeli melletti beszélgetésre is.

Advent második vasárnapján (2017.dec.10-én) a 9.30-as mise keretében Szent Miklós püspökre emlékezünk. Szeretettel várjuk a gyerekeket!

A pusztában kiáltó hangja vagyok: Egyengessétek az Úr útját!

A Király! A királyod? – Legyünk 20 ezren együtt az Úrral november 25-én!

KrisztuskiralyEgyórás szentségimádásra hívnak Krisztus Király főünnepének előestéjén, november 25-én, szombaton a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az esemény szervezői. Céljuk, hogy 17–18 óra között húszezren imádkozzanak egyszerre.

Csatlakozva a kezdeményezéshez a Pius templomban is lesz szentségimádás ebben az időpontban.